Tiny House Yapımı ve Fiyatları

Tiny house yapımı ve fiyatları, son yıllarda en çok merak edilen konulardan biri. Tiny house minimalizm felsefesinin mimaride ve yaşam alanlarındaki uygulamalarından biridir. 30 metrekareye kadar alana sahip olan bu küçük ev fikri doğayla uyumlu ve sade bir yaşam tarzını benimseyenler için ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tiny House Nedir?

Tiny house, minimalizm felsefesinin mimari alandaki karşılıklarından biridir. Tiny house akımı hem çevre dostu hem de az maliyetli olmasıyla öne çıkmaktadır ve alanları 10 metrekare ile 30 metrekare arasında değişen ölçülerde tasarlanan evler olarak bilinmektedirler.

​Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapılar genel olarak pratik kurulum ve ısı yalıtımının ön planda olduğu çalışmalarda karşımıza çıkıyor. Normal ev ve iş yerlerinden çok daha kısa sürede kurulum işlemleri tamamlanarak kullanıma hazır halde teslim edilebilen bu yapılar, alandan tasarruf edilmesi gereken uygulamalarda sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Çelik Konstrüksiyon Evler

Çelik konstrüksiyon evler bireysel konut ve toplu inşaatlarda günümüz teknolojisinde en çok tercih edilen sistemlerdir. Binaların statik yük dağılımının düzenlenmesinde diğer çelik tasarımlarına kıyasla ek avantajlar sunan hafif çelik yapılar sayesinde depreme ve diğer dış şartlara karşı dayanıklı yaşam alanları tasarlayabilirsiniz.

Prefabrik Ev ve Çelik Ev Farkı

Prefabrik ev ve çelik ev farkı ortaya konduğunda kişiler, ev türlerinden kendi isteklerine daha uygun olanı seçebilir hale gelirler. Günümüzde özellikle yüksek deprem riski barındıran bölgelerde kullanılma sıklığı artan iki ev tipi de oldukça avantajlıdır. Ancak çeşitli faktörler ve kişilerin isteklerine göre, bir yapı tipi diğerinden daha mantıklı hale gelebilir.

Hobi Bahçesi İçin Ev

Hobi bahçesi için ev satın alarak, istediğiniz özelliklere sahip eve oldukça avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Kullanımı yaygınlaşan hobi bahçeleri; kişileri şehir hayatının stresinden kurtardığı gibi, aynı zamanda doğal ortamın tüm ihtişamını yansıtıyor. Siz de ÖZOKSTEEL aracılığıyla, hobi bahçenize dilediğiniz modeldeki prefabrik evleri yerleştirebilirsiniz.

Çelik Ev Fiyatları

Çelik ev fiyatları, proje süresi ve çelik yapıların avantajları hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Çelik evlerin gördüğü rağbet, fiyatıyla da yakından ilgilidir. Yapıların fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Çelik ev fiyatları evin iç-dış yapısına, üretim ve montaj maliyetlerine bağlıdır. Özok Steel firması olarak siz müşterilerimize, prefabrik ve çelik yapılarda oldukça uygun fiyat imkanları sunuyoruz.

Betonarme mi Çelik Ev mi?

Betonarme mi çelik ev mi? Bu soru, ev sahibi olmak isteyen herkesin dikkatini her geçen gün daha fazla çekmekte. Betonarme mi çelik ev mi sorusu cevaplanacak olursa, her iki yapı türünün de kendi içinde avantajları bulunmaktadır. Farklı amaç ve istekler doğrultusunda kişiler, bu iki yapı türünden istediklerini seçebilirler.

Çelik Evler Doğa Dostudur

Çeliğin %90 ve üzeri oranda geri dönüştürülebilir bir malzeme olduğu American Demir Çelik Birliği tarafından raporlanmış ve Uluslar arası çevre yönetimi sistemleri tarafından sertifikalandırılmıştır.

Hafif Çelik Ev Teknik Özellikleri

Homojen, izotropik,dayanıklı ve insan insiyatifi en az olan yapı sistemleridir. Hatasız ve hasarsız üretime olanak verirken yılın 365 günü her hava koşulunda çalışma olacağı sağlar. Sistemin ana kalemi galvanizli çeliktir ve fabrikamızda roll form makinesinde mühendis ve mimar ekibini kontrolünde perçinli sitem olarak üretilir

Çelik Evler Depreme Karşı Dayanıklıdır

Çelik evler beton arme binalarda olan kolon sistemi gibi bir taşıyıcılık sağlamaz. Çelik evler her panelin taşıma yükü hesaplanarak kurulduğu için yapıların tümü traşıyıcı sistem olarak karşımıza çıkar. Ayrıca çelik yapılar deprem anında 8.9 şiddetinde depreme dayanıklıdır

Çelik Konstrüksiyon Evler Homojen Bir Yapıya Sahiptir

Çelik konstrüksiyon ev ve öteki yapılar yapılırken kullanılan çelik,betona göre çok daha homojen bir yapıya sahiptir.

Çelik Ev Yapım Aşamaları

Çelik Ev Yapım Aşamaları nelerdir, gerekli izin ve belgeler hangileridir? Son dönemlerde; kolay inşa edildiği, güvenli olduğu ve geniş bir yaşam alanı sunduğu için tercih edilen çelik ev yapımı oldukça pratiktir.

Neden Çelik Ev

İnşaat sektöründe işlerin uzun sürdüğü bilinen bir gerçektir. Zamana yayılan projeler, uzun bir süre beklemenize neden olmaktadır. Çelik kullanılarak yapılan evler, ön üretimli olduğu için evin yapım aşamasını mümkün olduğu kadar kısaltmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.